Eğitim

Bu Teknikler ile İngilizce Öğrenme Hızınızı Arttırın!

November 19, 2020

İngilizce öğrenmek için faydalanabileceğiniz çok sayıda teknik var. Bu teknikleri; evinizde, iş yerinizde, otobüste kısacası gittiğiniz her yerde uygulayabilirsiniz. Bu yazımızda İngilizce öğrenme tekniklerinden bahsedeceğiz.

  1. Her Fırsatta Okuyun

İngilizce öğrenirken seviyenize göre kitapları temin edip okumak, yaygın bilinen yöntemlerden biri. Ancak kitapların yanında haber siteleri, yemek tarifleri ve belki de kullandığınız bir kremin İngilizce içeriğini okumak, yani İngilizce okumayı hayatınızın her alanına entegre etmek, hızlı bir şekilde sonuç almanızı sağlayacak. Yeni kelimeler öğrenirken cümle yapılarına da aşinalık kazanacak ve İngilizce öğrenme işini hayat tarzınız haline getirmiş olacaksınız.

  1. Kendi Kendinize İngilizce Konuşun

Yolda, evde ve işte dilediğiniz yerde İngilizce konuşabilirsiniz. Örneğin, otobüsteyken kendinize bulunduğunuz ortamın durumunu İngilizce olarak anlatabilir, gördüğünüz ve İngilizcesini bilmediğiniz nesnelerin isimlerini not edebilir, öğrenebilirsiniz. İngilizce düşünmeye başlarken konuşma pratiği de yapmış olacaksınız.

  1. Kelime Öğrenmeyi Eğlenceli Hale Getirin

Sadece İngilizce – Türkçe anlamlarıyla kelime öğrenmek, sıkıcı ve etkili olmayan bir yöntem. Bu sebeple, kelime öğrenirken farklı teknikler bulmak, motive ederken sıkılmayı da engelliyor. İngilizce kelime uygulamaları, aslında tam da bunun için. Kullanımı kolay ve güzel sonuçlar sonuç alabildiğim 2 uygulama önerim var:

  • Memrise

Kurslar kısmından istediğiniz konuyu seçip o konuyla ilgili kelimeleri öğrenebiliyorsunuz. Bunun yanında, öğrenmek istediğiniz kelimeleri de ekleyerek kendi kursunuzu oluşturabilirsiniz.

  • Quizlet

Quizlet ile kendi kartlarınızı ve çalışma setlerinizi oluşturabilir, öğrenmek istediğiniz kelimeleri istediğiniz zaman tekrar edebilirsiniz.

Kullanması hem kolay hem de İngilizce öğrenme için çok zevkli.

4.Yabancı Arkadaşlar Edinin

Dünyanın herhangi bir yerinden İngilizce konuşan yabancı arkadaşlar edinmek İngilizcenizi geliştirmede kullanabileceğiniz çok faydalı bir yöntem. Böylece doğru konuşup konuşmadığınızı da öğrenebilirsiniz. Örneğin, Tandem uygulamasından bir arkadaş edinip İngilizce konuşmaya başlayabilir, İngilizce öğrenme hızınızı arttırabilirsiniz!

5. İngilizce Altyazılı İzleyin

Sürekli takip ettiğiniz ve izlerken keyif aldığınız dizi, film, belgesel ve videoları İngilizce alt yazılı olarak izleyin. Bilmediğiniz kelimeleri ve cümleleri gördüğünüzde duraklatın ve not alın. Böylece güncel ifadeleri de öğrenebileceksiniz.

İngilizce öğrenme için altyazılı dizi önerileri isterseniz bu listeyi ziyaret edebilirsiniz!

https://kitapify.com/dizi-film/ingilizce-gelistirmek-icin-10-muhtesem-dizi-onerisi/

 

 


Sevin

Yazar: Sevin Uçungan